Lekcja historii w Muzeum – wycieczka do Warszawy

W piątek 26 kwietnia 2024r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. A. Ostalskiej, p. D. Mnich oraz p. K. Tokarskiej udali się do Warszawy.

Celem wycieczki było odbycie ciekawej lekcji historii w Muzeum Narodowym oraz Muzeum Kolejnictwa – Stacja Muzeum. Dla uczniów była to pierwsza wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie uczestniczyli w lekcji pt.: „Muzealne przeboje”. W trakcie zajęć poszerzyli wiedzę z zakresu historii, motywów literackich oraz symboli w sztuce. Podczas spaceru po muzealnych salach i przy ciekawych opowieściach przewodników odkrywali świat kultury i piękno dzieł sztuki. Nasza wizyta w Muzeum była bardzo interesująca, a możliwość oglądania oryginalnych obrazów wybitnych malarzy wprost bezcenna. Bez kłopotu poradziliśmy sobie z testem sprawdzającym naszą wiedzę po całej wędrówce. Wyjazd do stolicy był również doskonałą okazją, aby odwiedzić Muzeum Kolejnictwa – Stacja Muzeum. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wystawa modeli taboru kolejowego z różnych lat oraz bardzo ciekawe, ruchome makiety kolejowe. Poznaliśmy historię kolejnictwa, zobaczyliśmy historyczne zabytkowe lokomotywy, wagony oraz zdjęcia. Wycieczka do Warszawy była wspaniałą lekcją historii Polski, historii kolei, jak również historii techniki.