Sukces drużyny w turnieju BRD

25 kwietnia 2024 roku, na terenie naszej szkoły odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

O najlepsze lokaty walczyło 18 drużyn. W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny w kategoriach wiekowych 10-12 lat oraz 13-15 lat.
Wszyscy uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonać rowerowy tor przeszkód oraz przepisowo poruszać się po miasteczku ruchu drogowego.
W kategorii starszych klas zwyciężyli zawodnicy naszej szkoły w składzie: Michał Mastalerek, Bartosz Kołodziejczyk, Kacper Tulin. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii wiekowej został Bartosz Kołodziejczyk. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest pan Bogdan Bartos.
Podczas uroczystego finału, nagrody dla uczestników Turnieju wręczali: mł.insp. Magdalena Kucharska Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie, podinsp. Grzegorz Fiderek - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Opocznie, Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Zastępca Burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski, Zastępca Wójta Gminy Poświętne Maria Grzybek oraz Pani Dagmara Rykaczewska z piotrkowskiego WORD-u.
Drużyna z naszej szkoły będzie reprezentować powiat opoczyński w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w  Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie i życzymy sukcesów w finale wojewódzkim.