Góra grosza

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do udziału w ogólnopolskiej akcji zbierania monet „ Góra Grosza”.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w Domach Dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „ Jeden grosz znaczy niewiele, Góra Grosza jest największa na świecie”. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki, zaś w podliczanie monet zaangażowały się szczególnie uczennice klasy VI. Ogółem podczas akcji „ Góra Grosza” zebraliśmy 190, 05 zł, co dało 5914 monet o wadze 9,7 kg. Zebrane pieniądze zostały wysłane na adres towarzystwa „Nasz Dom”. Nad całokształtem prac związanych z tą akcją czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Dorota Mnich i p. Marek Strzyż.
Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji też chętnie wezmą udział.