Akcja „Bezpieczne Dzieciaki”

24 stycznia w naszej szkole odbyła się akcja „BEZPIECZNE DZIECIAKI” zorganizowana z inicjatywy Wójta Gminy Poświętne Pana Michała Franasa, a przeprowadzona przez grupę z Fundacji Kierowcy Dzieciom, która koordynował Pan Antoni Maciejewski.

Na zaproszenie w tę akcję włączyli się: Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska oraz Strażacy z OSP w Poświętnem. Gościem honorowym przedsięwzięcia była Sekretarz Gminy Poświętne Pani Maria Grzybek.
Celem akcji była przede wszystkim edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa oraz nauka pierwszej pomocy. Policja przybliżyła uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, takie jak: noszenie odblasków, korzystanie z pasów bezpieczeństwa czy znaczenie sygnałów drogowych. Dzieci dowiedziały się również, jak ważne jest przestrzeganie tych zasad oraz jakie niebezpieczeństwa niosą za sobą nieodpowiednie zachowania na drodze.
Ratownicy z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska natomiast przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy, na których dzieci nauczyły się, jak udzielać pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zasady udzielania pomocy oraz ćwiczyć na fantomach.
Akcja „Bezpieczne Dzieciaki” zakończyła się wielkim sukcesem. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu otrzymali certyfikowane opaski odblaskowe, co jest niezwykle ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze. Ponadto, każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę „Jak zostać Bohaterem” przygotowaną przez Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska.
Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych upominków oraz z samej akcji „Bezpieczne Dzieciaki”. To wspaniała inicjatywa, która pozwala na edukację najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz w sytuacjach nagłych. Dzięki takim działaniom, możemy zadbać o bezpieczeństwo dzieci oraz nakłonić ich do pozytywnych zachowań na drodze i w życiu codziennym.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pana Wójta Michała Franasa.