Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia najsłynniejszy miś świata, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie- Kubuś Puchatek, obchodzi swoje święto.

Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne’a ma swoje święto w rocznicę urodzin pisarza. Kubuś Puchatek, czyli miś o „małym rozumku”, ale „wielkim sercu”.
Z tej okazji naszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów odwiedził Wójt Gminy Poświętne p. Michał Franas, który przeczytał dzieciom opowiadanie o przygodach Kubusia oraz Sekretarz Gminy Poświętne p. Maria Grzybek. Następnie, wychowawczyni klasy I przedstawiła prezentację, w trakcie której najmłodsi zapoznali się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku, poznali cechy głównego bohatera oraz mieszkańców Stumilowego Lasu, odpowiadali na pytania quizu.
Uroczego misia kochają i uwielbiają miliony dzieci na całym świecie. Kubuś, w prosty sposób, uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. Mimo upływu lat, jest on jednym z najpopularniejszych i najsympatyczniejszych misiów.
Dziękujemy naszym gościom za bardzo miłe spotkanie.