LIDER100 SPORT

Z inicjatywy Wójta Gminy Poświętne Pana Michała Franasa nasza szkoła przystąpiła do programu LIDER100 SPORT.

Program ma na celu zwiększanie aktywności ruchowej dzieci w wieku 5-9 lat oraz rozwój ich kompetencji społecznych. Realizacja programu jest zaplanowana na lata 2021-2025  i  jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego. Program będzie realizowany w oddziale przedszkolnym, a w kolejnych latach w klasach I-III. Szkoła w ramach programu otrzymała bezpłatnie sprzęt sportowy w skład którego wchodzi: urządzenie sportowe z trzema koszami do koszykówki, 10 piłek do mini koszykówki oraz worek na piłki. W ramach programu zostali również przeszkoleni nauczyciele uzyskując certyfikaty . Życzymy dzieciom czerpania radości z zajęć sportowych z wykorzystaniem nowego sprzętu.