Plejada Świętych

29 października 2021 r. w naszej szkole zorganizowana została Plejada Świętych, której hasło przewodnie brzmiało: "Święci jak z bajki".

Młodzież przygotowała stroje i wcieliła się w postacie kanonizowanych i błogosławionych osób. Wydarzenie to spotkało się z odzewem, co widać było po liczbie przebranych osób. W trakcie spotkania przebrane dzieci przemaszerowały przez szkołę oraz zaprezentowały sylwetki poszczególnych świętych. Uczniowie poprzez śpiew i taniec uczcili Wszystkich Świętych. Celem plejady było pokazanie dzieciom i młodzieży, że święci to nie jakieś odległe postacie niczym z legend, ale osoby, które pokazały nam swoim życiem, jak kochać Boga, a co za tym idzie, jak spotkać się z Nim w Niebie. Oby to wezwanie do świętości zaowocowało w życiu naszych uczniów.