Narodowe Czytanie 2021

Po raz kolejny nasza Szkoła, wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej RP.

W dziesiątej, jubileuszowej edycji czytaliśmy dzieło  Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. W tej wyjątkowej odsłonie Narodowego Czytania uczestniczyli, oprócz uczniów i nauczycieli, zaproszeni goście oraz rodzice. Wydarzenie zainaugurowała Dyrektor p. Barbara Stępień oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej p. Maria Szufladowicz. Do tegorocznej lektury zaangażowała się młodzież z klasy ósmej, która przygotowała wzorcowe czytanie utworu z elementami teatralnego przedstawienia pod opieką swojej polonistki  p. Elżbiety Koleckiej. Uczniowie profesjonalnie wcielili się w swoje role, co odzwierciedlały również ich stroje, sceneria i rekwizyty. Dziękujemy uczniom za piękne emocje oraz gratulujemy im zdolności  i umiejętności aktorskich.