Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021.

Jako pierwsi, otrzymali dyplomy, świadectwa i nagrody uczniowie z klas młodszych. Klasa III zakończyła I etap edukacji i po trzech wspólnych latach nauki pożegnała się z Wychowawcą. O godzinie 10:00, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy ósmej, które swoją obecnością uświetnili przybyli goście: Wójt Gminy Poświętne -Pan Michał Franas, Sekretarz Gminy Poświętne- Pani Maria Grzybek, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych- Pan Maciej Szufladowicz, Proboszcz Parafii w Studziannie- ksiądz Jerzy Cedrowski. W przemówieniu, Pani Dyrektor Barbara Stępień zwróciła uwagę, że był to wyjątkowo trudny rok dla uczniów klasy ósmej, podziękowała za współpracę rodzicom, nauczycielom, władzom samorządowym, pracownikom szkoły. Życzyła wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji. Za trud całorocznej pracy nauczycielom podziękowała też Rada Rodziców. Następnie, uczniowie klasy ósmej, w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i pracę w Samorządzie Uczniowskim. Po części artystycznej, na poważnie i na wesoło, wszyscy obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczennicę tej klasy Jagodę Badurę. Swoich starszych kolegów pożegnali też przedstawiciele Samorządu Szkolnego, dedykując im piosenkę i wręczając symboliczne prezenty od całej społeczności szkolnej. Na zakończenie, wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.