„Uczniowie z Poświętnego najlepiej znają się na bezpieczeństwie na wsi”

12 czerwca  w Szkole podstawowej w Poświętnem odbył się  Między Gminny Konkursu Wiedzy pod hasłem „Bezpieczna praca w rolnictwie”.

W konkursie wzięli udział uczniowie gminy Poświętne, Czerniewice i gminy Rzeczyca. Celem konkursu było omówienie zagrożeń występujących podczas prac w gospodarstwie rolnym, zapoznanie uczestników z zasadami BHP podczas pracy na wsi oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce. W skład komisji konkursowej weszli: PT KRUS Tomaszów Mazowiecki, PIP Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, oraz Urząd Gminy w Poświętnem na czele z wójtem Michałem Franasem. Najlepsza okazała się nasza drużyna w składzie: Paweł Kacprzak, Paweł Mnich, Michał Lipski, Kuba Zawada i Piotr Kowalik. Wręczenie nagród odbyło się na hali gimnastycznej. Ceremonię tą poprzedził program artystyczny przygotowany przez młodzież z naszej szkoły odnoszący się do tematyki wsi z przed lat. Oprócz talentu młodzieży z Poświętnego na pochwałę zasługuje piękna choreografia, która bardzo dobrze współgrała z tematyką występu.