X Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złote Łabędzie” w Rzeczycy

W X Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złote Łabędzie", który odbył się w Rzeczycy 7 litopada, Gminę Poświętne reprezentowała 7 - osobowa grupa wokalistów z naszej Szkoły.

Uczniowie występowali w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 Szkoła Podstawowa, oraz klasa 7 i gimnazjum. Jeszcze w trakcie trwania przesłuchań konkursowych miał miejsce wywiad z opiekunką grupy - Panią Julita Małek, który przeprowadził portal mazopolska.pl
Młodym wokalistom przyszło rywalizować w bardzo licznie obsadzonych konkurencjach wiekowych. W konkurencji klas 4-6 wystąpiło 29 wokalistów, a w konkurencji klasy 7 i gimnazjum udział wzięło 28 uczestników. To były dwie najbardziej licznie obsadzone konkurencje w tym festiwalu.
Uznanie w oczach Jury za swoje zdolności wokalne w kategorii klas 4-6 zyskała dwójka reprezentantów naszej szkoły: Wiktoria Kazik z kl. VI i Marek Sobczyk z kl. IV.
Wiktoria Kazik zajęła II miejsce za wykonanie utworu " Piosenka drewnianych lalek" kompozytor Tomasz Bajerski, autor tekstu Cezary Domagała, wyróżnienie otrzymał Marek Sobczyk, za wykonanie utworu "Straszny Budzik" kompozytor Jarosław Piątkowski, autor tekstu Elżbieta Buczyńska.
Laureatom i opiekunce grupy serdecznie gratulujemy.

J.M.