Sprzątanie Świata

Dnia 19 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Poświętnem wzięli udział w corocznej Akcji Sprzątanie Świata.

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III posprzątały teren otaczający naszą szkołę. Pozostali uczniowie zbierali śmieci znajdujące się wzdłuż naszych gminnych dróg prowadzących na Anielin, Mysiakowiec, Małoszyce, Gapinin, Poręby. Po zakończonej  akcji możemy zauważyć, że z roku na rok zmniejsza się ilość śmieci wyrzucanych na przydroża i do lasu przez naszą społeczność oraz turystów odwiedzających naszą gminę.

Akcja Sprzątanie Świata jest lekcją poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W.B.