13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Na uroczystą akademię  przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Poświętne pan Michał Franas, zastępca Wójta pani Maria Grzybek, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki, przewodniczący Gminnej Komisji Edukacji Spraw Socjalnych i Zdrowia pan Maciej Szufladowicz, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii pan Zdzisław Serafin, Kierownik szkoły Filialnej w Dębie pani Anna Nowak i przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Rataj, nauczyciele emeryci oraz cała społeczność szkolna. Jak przystało na wagę tego święta,  na początku  był odśpiewany hymn państwowy, następnie  część oficjalną rozpoczął Dyrektor pan Andrzej Gwizdoń, który w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważna i trudna jest praca nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa z podziękowaniem za długoletnią pracę skierował do nauczycieli emerytów.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyróżnienia pracowników  za efekty i osiągnięcia w pracy zawodowej. W tym roku szkolnym Dyrektor przyznał nagrody pracownikom niepedagogicznym:  p. Elżbiecie Florczyk, p. Jerzemu Jeżowskiemu i p. Ryszardowi Mikołowskiemu oraz nauczycielom: p. Elżbiecie Koleckiej, p. Renacie Fiderek, p. Dorocie Mnich i p. Agnieszce Lasocie.

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce” – słowa C.K. Norwida były mottem przewodnim programu artystycznego, który przygotowali uczniowie pod okiem nauczycielek: pani Renaty Fiderek i Elżbiety Koleckiej. Życzenia dla nauczycieli, nauczycieli emerytów i wszystkich pracowników szkoły złożył w swoim imieniu i Rady Gminy wójt p. Michał Franas. Na ręce Dyrektora życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła także przewodnicząca Rady Rodziców . Uczniowie recytowali piękne wiersze swoim nauczycielom, składali podziękowania za trud w ich wychowaniu, za przekazywaną wiedzę i przepraszali za swoje wybryki. Wzruszające piosenki oraz humorystyczne scenki teatralne były dopełnieniem programu artystycznego. Swoją wdzięczność i życzenia dla wszystkich świętujących w tym dniu uczniowie wyrazili  śpiewając tradycyjne sto lat, wręczając symboliczne kwiaty oraz słodkie upominki. Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole przebiegał w szczególnie miłej atmosferze, na twarzach wszystkich gościły uśmiechy, życzliwość i serdeczność.

E.K.