Wyjazd na mecz

W dniu 08.09.2017 po zajęciach dydaktycznych 51 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechała do Łodzi na mecz piłkarski Widzew Łódź-Olimpia Zambrów.

Głównym celem wyjazdu było propagowanie kultury kibicowania, popularyzacja aktywności fizycznej, krzewienie idei fair play oraz przełamywanie stereotypów kreowanych przez media w kwestii złego wizerunku kibica. Atmosfera, jaka panowała na stadionie, a szczególnie na trybunach, wywarła ogromne wrażenie oraz udzieliła się naszej grupie. Panujący na stadionie klimat pozwolił przywrócić wiarę w to, że istnieje dobry doping w polskiej piłce nożnej. Inne kluby mogą pozazdrościć Łodzi takich kibiców.

Mimo niesamowitej atmosfery na trybunach na stadionie Widzewa do 90 tej minuty nie padła  bramka. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, Widzewiacy w 92 minucie strzelili zwycięskiego gola, co pięknie zwieńczyło całe widowisko.

Wyjazd był atrakcyjny również pod względem finansowym, ponieważ uczniowie skorzystali z fundowanych karnetów. Jest to wyjątkowa inicjatywa „widzewskiej” społeczności (kibiców, firm, byłych i obecnych piłkarzy, trenerów oraz działaczy Widzewa), dzięki której uczniowie mogli podziwiać wyjątkowy klimat na stadionie Widzewa.

Wychowankowie wracali z meczu w bardzo dobrych humorach oraz z planami na kolejne wyjazdy.

Wycieczka miała również charakter integracyjny, ponieważ w wyjeździe uczestniczył Pan Andrzej Gwizdoń Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poświętnem, powołany na to stanowisko 1 września br.

Szkolnymi opiekunami były: pani Elżbieta Kolecka i pani Dorota Mnich oraz inicjatorka wyjazdu  nauczyciel wychowania fizycznego Renata Fiderek.

R.F.