Rozpoczęcie roku szkolnego

W poniedziałek, 4 września o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego, 2017/2018.

Po wprowadzeniu na salę pocztu flagowego, wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt gminy Poświętne, pan Michał Franas. W przemowie skierowanej do uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego, wójt przedstawił nowego dyrektora szkoły, pana Andrzeja Gwizdonia, życząc mu samych sukcesów na nowo objętym stanowisku. Życzenia i kwiaty na ręce nowego dyrektora złożyła także  przewodnicząca Rady Rodziców, pani Bożena Gosa. Pan dyrektor serdecznie powitał wszystkich uczniów, zwrócił się do najmłodszych jak i najstarszych, życząc im miłego pobytu w szkole, owocnej nauki i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Miłe słowa skierował również do rodziców oraz nauczycieli. Pan dyrektor wspomniał o nadchodzących zmianach związanych z reformą edukacji. Następnie przedstawił nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w szkole z początkiem września oraz przypomniał uczniom nazwiska wychowawców klas. Nie obyło się także bez braw i podziękowań dla byłego dyrektora szkoły, pana Jerzego Tulina. Po wyprowadzeniu pocztu flagowego, uroczystość dobiegła końca. Uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.
M.Ł.