Narodowe czytanie

2 września uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły włączyli się w prezydencką inicjatywę Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Lokalna impreza kulturalna odbyła się Gminnym Ośrodku Kultury w Poświętnem, a zorganizowała ją Kierownik Gminnej Biblioteki p.Maria Szufladowicz przy współpracy z nauczycielką p. Elżbietą Kolecką. Wśród uczestników wspólnego czytania należy wymienić: Dyrektora Szkoły, Zastępcę Wójta Gminy Poświętne, Przewodniczącego Komisji Oświatowej przy Radzie Gminy oraz mieszkańców Gminy Poświętne. Uczniowie świetnie zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze i wokalne. Na pochwałę zasługują absolwenci: Aleksandra Badura i Szymon Gosa za wcielenie się w role: pani młodej i pana młodego. Szczególne podziękowania należą się uczniom i absolwentom czytającym  fragmenty dramatu a także, jak przystało na tradycyjne wesele, śpiewającym piosenki ludowe. Podczas tej imprezy kulturalnej miało miejsce promowanie czytelnictwa, zachęcanie do wspólnego śpiewu oraz kultywowanie staropolskiej gościnności. Taka interpretacja „Wesela” wszystkim przypadła do gustu.

E.K.