Rekolekcje

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, które odbyły się w dniach 12-14 lutego.

W tym roku poprowadził je ks. Paweł ze Zgromadzenia Księży Filipinów. W swoich naukach przypominał przypowieści Jezusa i na ich podstawie wyjaśniał czym jest Królestwo Boże. Wskazywał również na "niebowskazy", czyli rzeczy które prowadzą nas do Nieba.

Spotkania te były dobrą okazją do refleksji nad swoim życiem, nad tym, co jest ważne. Na znak chęci poprawy swojego postępowania, uczniowie uczestniczyli w środę we Mszy Świętej z obrzędem posypania głów popiołem. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego podziękowali Ojcu rekolekcjoniście za trud włożony w przypomnienie tych prawd.