Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona szkolnych czytelników.

Z tej okazji 13 grudnia 2023 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Tokarską zostali zaproszeni na zajęcia biblioteczne, których celem było zachęcenie dzieci do czytania książek oraz korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, sposobem wypożyczania i oddawania książek oraz prośbami książki. Następnie dzieci odgadywały  bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, wysłuchały wierszy oraz dowiedziały się na temat zasad panujących w bibliotece.

Najważniejszym elementem spotkania było złożenie  przez uczniów ślubowania. W obecności dyrektora szkoły p. Barbary Stępień pierwszoklasiści uroczyście przyrzekali, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
W tym szczególnym dniu, dzieciom zostały wręczone również Wyprawki Czytelnicze przekazane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka- wielki człowiek”.
Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek i słodką niespodziankę.