Konkurs „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”

W dniu 25 października w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie odbyła się już XIV edycja konkursu kierowanego do klas drugich szkoły podstawowej „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” organizowana w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Konkurs obejmował etap szkolny, na podstawie którego wyłonione zostały dwie osoby: Zofia Korycka i Aleksander Szporak, którzy reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym. Wśród 21 startujących drużyn powiatu opoczyńskiego nasi reprezentanci zajęli zaszczytne I miejsce.
Uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa w domu, w szkole, na ulicy oraz do pokonania tor przeszkód zbliżony do tego, który wykonują kandydaci do Policji. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz imponującą sprawnością fizyczną. Zwycięska para otrzymała puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Do konkursu drużynę przygotowała wychowawczyni pani Grażyna Łuczyńska i nauczyciel wychowania fizycznego pani Renata Fiderek.
Sukces ten jeszcze bardziej zmotywował Zosię i Olka do wytrwałej pracy, aby 22 listopada na eliminacjach wojewódzkich w Łodzi, gdzie będą reprezentować powiat opoczyński zająć wysokie miejsce.
Życzymy im powodzenia!

Na eliminacje wojewódzkie wraz ze zwycięskim duetem pojedzie cała druga klasa kibicować swojej drużynie, a jednocześnie weźmie udział w konkursie „Super Kibice 2019”.