Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9.00 cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się na sali gimnastycznej, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2018/2019.

Po raz pierwszy był to dzień pożegnania zarówno dla najstarszej klasy szkoły podstawowej, jak i ostatniej klasy gimnazjum. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przekazaniu pocztu flagowego uczniom klasy siódmej, przyszedł czas na podsumowanie mijającego roku nauki. Dyrektor szkoły wraz z Wójtem Gminy Poświętne, Panem Michałem Franasem i wychowawcami wręczali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a ich rodzicom Listy Gratulacyjne. Uczniowie otrzymali także szereg nagród i dyplomów za pracę na rzecz szkoły, zawody sportowe, konkursy, m.in. matematyczne, plastyczne oraz strażackie- z rąk samego Komendanta Gminnego OSP Pana Daniela Sczepaniaka. Po części oficjalnej, odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum pod opieką wychowawców. Występ bardzo podobał się publiczności, wywołał gromkie brawa. Była wzruszająca atmosfera, wspomnienia, podziękowania, a nawet łzy. Nie zabrakło pamiątkowych upominków od młodszych kolegów i koleżanek. Na koniec uczniowie udali się na ostatnie spotkania z wychowawcami w klasach, po których mogli już na dobre powitać upragnione wakacje.